Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację i wszystkie inne dobre energie.

Turmaliny to mieszaniny barwnych skał z grupy krzemianów. Najłatwiej spotkać je w Brazylii, w USA, w Afganistanie, na Madagaskarze, na Uralu oraz w Rosji. W Polsce natkniemy się na nie w Górach Sowich, na Dolnym Śląsku oraz w Tatrach.

Turmaliny mają różnokolorowe odmiany – w ten sposób wyróżniamy takie o kolorze zielonym, jasnoniebieskim, czerwonym, różowym oraz czarnym. Ze względu na kolor, ma też właściwą sobie nazwę: zaczynając od zielonego –  achroit, indygolit, rubelit, werdelit. Czarny Turmalin to schörl, a brązowy drawit. Kamieniom nadawane są często lokalne nazwy, ponieważ często występują jako mieszanka kilku kolorów. Najbardziej cenione są kamienie wielobarwne lub tak zwane arbuzowe: czerwone lub różowe w środku, a na zewnątrz zielone.

Turmalin to kamień szlachetny o potężnej mocy. Doskonale utrzymuje ładunek energetyczny, a to dlatego, że jest piroelektryczny – zmiana temperatury powoduje powstanie ładunków elektrycznych – oraz piezoelektryczny – ma zdolność do przechowywania ładunków elektrycznych oraz do przetwarzania energii. Kamień ten uwalnia jony ujemne i emituje promieniowanie podczerwone.

Dla kogo?

Dla każdego, kto potrzebuje uziemienia, równowagi, ochrony i przejrzystego umysłu.  Turmalin to kamień, który powinien mieć przy sobie każdy dbający o zdrowie i równowagę psychiczną. Ten kamień szlachetny wzmacnia, uzdrawia i oczyszcza zarówno ciało jak i umysł, podnosząc jakość życia i przynosząc ukojenie.

To obowiązkowe narzędzie pracy dla bioenergoterapeutów, radiestetów, reikowców oraz ludzi pracujących z energiami. Turmalin nie kumuluje w sobie negatywnych energii. Dzięki temu jest kamieniem bezpiecznym.

Jest to kamień dla osób spod znaku Koziorożca – doskonały do rytuałów związanych z żywiołem ziemi, ze względu na silne oddziaływanie na czakrę podstawy.

Właściwości

Z mocy Turmalinu może korzystać każdy. To kamień magiczny, który pozwala nam omijać negatywne energie i odbijać zło, które jest w nas celowane, transformując je w pozytywną energię. To zabezpieczenie, które warto mieć przy sobie – gwarantuje równowagę  i ochronę.

Turmalin chroni pole energetyczne. Ma właściwość przywracania homeostazy – stabilności i równowagi. Właściciel kamienia ma zwiększoną czujność i samodyscyplinę, a także jest bardziej zmotywowany do działania, a jego umysł działa jasno i sprawnie. Kamień ten równoważy nastrój, porządkuje myśli, wpływa na koncentrację. Łagodzi stres i niepokój, a także ułatwia zasypianie. Chroni przed zazdrością, nieufnością, strachem i egoizmem. Turmalin aktywizuje pierwszy czakram – uziemia tego, który go nosi. Pomaga też oczyszczać aurę, co z punktu widzenia energii jest kluczowe do utrzymania równowagi.

Energia tego kamienia jest niezwykle przydatna dla ciała człowieka. Reaguje ze szkodliwymi substancjami zamieniając je w nieszkodliwe/neutralne. Oczyszcza otoczenie z bakterii i czyści skórę. Kamień wspiera nadnercza, poprawia krążenie i metabolizm, eliminuje z organizmu toksyny i metale ciężkie. Odpręża, koi ból i niweluje uczucie odrętwienia, chroni przed wpływem czynników zewnętrznych, wzmacnia układ mięśniowy, limfatyczny oraz nerwowy, a także poprawia krążenie energii w meridianach. Usprawnia też przemianę materii.

Jest doskonałym wsparciem w leczeniu artretyzmu, stwardnienia rozsianego, zawrotów głowy. Minimalizuje efekty choroby lokomocyjnej. Jest również świetnym narzędziem do oczyszczania powietrza – poprawia jego wibracje, osłania przed promieniowaniem elektromagnetycznym urządzeń elektrycznych. Kamień jest tak zwanym odpromiennikiem.

Turmalin odpiera ataki wampirów energetycznych, a korzystający z kamienia ma zwiększoną pewność siebie i wibruje na wyższej częstotliwości.

Moc Turmalinu

Turmalin działa noszony przy ciele, położony na ciało lub położony w miejscu, w którym spędzamy najwięcej czasu. Szczególnie zalecane jest umieszczanie go w pobliżu urządzeń elektrycznych. Oddziałuje na czakrę podstawy.

Pielęgnacja

Rozładowywanie: za pomocą hematytów lub ametystu.
Ładowanie: Poranne promienie słoneczne
Oczyszczanie: pod bieżącą, letnią wodą

W skrócie
Czarny turmalin jest wyjątkowym kamieniem, który potrafi ochronić i uleczyć nas na wszystkich poziomach: fizycznym, emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Ochrania nas przed złymi energiami, zapewnia uziemienie, przynosi szczęście, zdrowie i pozytywną energię.

W czym pomaga nam czarny turmalin? Lista jest długa:

 • ochrania przed negatywną energią, którą odpycha lub przekształca w energię pozytywną;
 • odpiera ataki psychiczne, negatywną energię innych ludzi i złe wróżby, chroni również przed wampirami energetycznymi;
 • potrafi naprawić wibracje powietrza, osłania nas przed szkodliwym promieniowaniem elektromagnetycznym, pochodzącym z telewizorów, komputerów, telefonów oraz wszelkich innych urządzeń;
 • poprawia pewność siebie, odsuwa złe myśli;
 • ochrania nasze pole energetyczne i przywraca nam stabilność;
 • zwiększa naszą czujność oraz wpływa korzystnie na samodyscyplinę;
 • mobilizuje oraz aktywizuje do działania i pomaga w jasnym myśleniu;
 • przywraca ład naszym myślom i równoważy nastrój;
 • dobrze oddziałuje na koncentrację jak również pamięć;
 • łagodzi nerwy, zmniejsza stres, lęk, strach i wszelki niepokój;
 • wzmacnia odporność;
 • pomaga przy problemami ze snem;
 • uaktywnia pierwszy czakram;
 • oczyszcza naszą aurę;
 • usuwa z organizmu toksyny oraz metale ciężkie;
 • wspiera pracę nadnerczy;
 • poprawia krążenie oraz metabolizm;
 • wspomaga leczenie artretyzmu, stwardnienia rozsianego, zawrotów głowy oraz choroby lokomocyjnej.

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
On Key

Inne publikacje

Turmaliny

Turmalin – bogactwo, przyjaźń, miłość, a przy tym równowaga, harmonia i uziemienie. Kamień ten zaliczany jest do kamieni słonecznych, a więc przyciąga przyjaźń i inspirację